• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostaje podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  Nasza mała społeczność szkolna również postanowiła dołączyć się do akcji. Na naszych korytarzach królował niebieski. Ponad to, nasza Pani Pedagog p. Emilia Durka, pokazała naszym milusińskim, jak wygląda świat oczami dziecka z autyzmem, z jakim natężeniem słyszy dźwięki i kiedy czuje się najbardziej zagubione... Jesteśmy, rozumiemy, pomagamy!

            Potem został rozstrzygnięty konkurs na Palmę Wielkanocną. Osobom wygranym i wyróżnionym oraz wszystkim, którzy wzięli udział z całego serca gratulujemy!

          • DZIEŃ TEATRU

          • Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek - nasze najmłodsze przedszkolaki mogły obejrzeć przedstawienie w teatrze cieni - Spóźniony Słowik, a następnie z ogromną radością same próbowały wystawić tą sztukę. Kolejny spektakl z wykorzystaniem teatrzyku kukiełkowego to Jaś i Małgosia w niecodziennej wersji - Baba Jaga okazała się dowcipną staruszką, która pracuje w fabryce słodyczy i bardzo lubi dzieci , ale nie zjadać tylko obdarowywać słodkościami. Cóż to były za emocje!

            Starszaki zaś, dzisiaj miały możliwość spróbować swoich sił wkreowaniu własnych bohaterów. Pomagały im w tym zwierzątka paluszkowe. To one były łącznikiem między aktorem - przedszkolakiem, a widowanią. Każdy występ był wyjątkowy!

          • List do rodziców - przemoc

          • Kuratorium Oświaty

            w Warszawie

            Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa

             

                                                                                                                                      Warszawa, dn. 22 marca 2023 r.

            KOG.576.24.2023

             

            Rodzice Uczniów

            szkół i placówek województwa mazowieckiego

             

            Szanowni Państwo,

             

            coraz częściej media informują nas o drastycznych zdarzeniach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie stosują wobec innych przemoc fizyczną zagrażającą zdrowiu i życiu, a także okrutną przemoc psychiczną polegającą na poniżaniu i upokarzaniu. Swoje ekstremalne zachowania często nagrywają i relacjonują w internecie.

            Wszyscy, bez większych problemów, możemy dotrzeć za pomocą internetu, do nagrań prezentujących patotreści. Patostreaming, czyli transmitowanie na żywo przekazów noszących znamiona różnego rodzaju patologii zawierających wulgarne, obsceniczne i przemocowe treści stał się modny w środowiskach młodzieży. Niestety od kilku lat wpisał się w codzienność wielu nastolatków, co potwierdzają przeprowadzane badania.

            Szanowni Państwo, pomimo, iż codziennie podejmujecie trud wychowania dzieci, nowe wyzwania

            wskazują na konieczność wzmocnienia roli rodziców w wychowaniu.

            Szkoła, zgodnie z przepisami prawa wspomaga wychowawczą rolę rodziny, zatem w działania wychowawcze i profilaktyczne podejmowane w szkole dla dobra dzieci powinni włączać się aktywnie rodzice.

            Czas powrotu dzieci ze szkoły oraz aktywność nastolatków poza jakimkolwiek nadzorem rodziców może generować poważne zagrożenia, w tym związane z przemocą i cyberprzemocą. Serwisy społecznościowe czy platformy do publikowania filmów niezwykle ułatwiły zarówno nadawanie, jak i udostępnianie treści. Dlatego bardzo ważny jest Państwa codzienny, bezpośredni kontakt z dziećmi i troska o ich funkcjonowanie w niełatwym okresie dorastania.

            Pomóc Państwu mogą:

            • kanał online informacyjno-edukacyjny dla rodziców:

            projekt „My-Rodzice” jest dostępny w serwisie Facebook https://www.facebook.com/Projekt- My_Rodzice-100950355225712

             

             

            Z wyrazami szacunku

             

            Mazowiecki Kurator Oświaty

            /-/

            Aurelia Michałowska

             

             

          • Parasol dla Pani Wiosny

          • Przedszkolaki zaś, postawnoiły w dniu dziesiejszym przygotować dla Pani Wiosny jeszcze parasol, którym nasza wyczekiwana pora roku będzie mogła przeganiać chmury, rozsiewać kwiaty, zielenić drzewa i witać powracające ptaki :)

          • Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty...

          • Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji... A wszystko to zawdzięczamy Pani Wiośnie!

            Przez to, że pogoda początkowo nam nie dopisywała, nasi uczniowie postanowili pożegnać oficjalnie i zgodnie z tradycją Panią Jesień i z uśmiechami na twarzy wywoływali słońce. Z tej okazji każda z klas przygotowała własnoręcznie zrobioną Marzannę. Potem nastąpiły ich prezentacje, a na koniec przy krótkiej rymowance zostały one odprowadzone na plac zabaw i tam pozostawione, a właściwie spalone. Przed tym jednak wybraliśmy Miss Wiosny, przy czym nie zazdrościliśmy komisji, bo każda z kandydatek wyglądała cudownie w sukni przyozdobionej kwiatami i wiankiem na głowie. Na szczeście pomagali wszyscy głosując cukierkami ;). Trudno było ich nie zjeść tym najmłodszym uczestnikom, ale byli dzielni i oddawali swe głosy wrzucając słodkość do kubeczka tej wybranej koleżanki. Nasze kandydatki w zadaniach konkursowych musiały zjeść marchewkę, przy zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" i z pomocą kolegów z klasy dorysowywały Pani wiośnie usta i oczy. Dlaczego przy pomocy kolegów i koleżanek? Bo same nic nie widziały i mogły tylko słuchać ;) Potem wybrane osoby mogły sprawdzić się w odgadywaniu nazw owoców i warzyw. Tu był jednak haczyk, bo nie można było podglądać. Mistrzami okazali się nasi najmłodsi milusińscy. Gratulujemy wszytskim! A, i zapomnielibyśmy wspomnieć, że każda klas przygotowała również układ taneczny witający wiosnę. Byliśmy pod wrażeniem kreatywności i pomysłowości wykonawców. Czyż ten dzień nie był wyjątkowy!

            W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Pani Marzenie Filutowskiej i klasie 8 za zorganizowanie tych wszystkich atrakcji oraz wychowawcom i nauczycielom za wsparcie wszystkich uczniów!

            Zapraszamy też do Galerii Zdjęć, gdzie będzie można podejrzeć, co jeszce było ciekawego ;)

            Ciekawe, co też będzie się działo za rok :)!?

             

          • Czas na programowanie

          • W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została doposażona w zestawy LEGO, ale nie takie zwykłe... Są to zestawy LEGO® Education SPIKE™ Essential, dzięki którym nasi uczniowie mają możliwość mierzyć się z programowaniem. Ale to nie wszytsko! Klocki te jednocześnie dają możliwośc ćwiczenia umiejętności rozwiązywania problemów podczas zabawy, rozwijają wytrwałość oraz samodzielne myślenie i równocześnie rozwijają zdolności językowe, matematyczne oraz wspierają rozwój społeczno-emocjonalny, zwłaszcza wspólpracę ;). Dzieje się!

            Nasi trzecioklasiści prześcigali się w pomysłach, w pełnym skupieniu analizowali kolejne kroki, a przy okazji nie zapominali o dobrej zabawie. 

            Zapraszamy do fotorelacji z lekcji projektowej :) 

          • Z Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze"

          • 9 marca 2023 r. w ramach  programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” gościliśmy w Centrum Folkloru Polskiego w Otrębusach. 

            Zwiedziliśmy siedzibę Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych i tkackich. Projektowaliśmy stroje ludowe. Poznaliśmy folklor różnych regionów Polski. 

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia, do zakładki GALERIA MOŻLIWOŚCI. 

          • Poznajemy zawody z przedszkolakami

          •  „Kim będę w przyszłości”

            Cała moja rodzina już mnie pytać zaczyna,

            kim będę w przyszłości.

            Mama chce syna lekarza,

            tatuś najchętniej piłkarza,

            bo kibicuję „Młodości”.

            Wujek rzekł:

            - Zostań lotnikiem, w srebrnym mundurze z kordzikiem

            będziesz rodziny ozdobą…

            A ja pójdę drogą marzeń – będę dzielnym marynarzem

            za pan brat ze słoną wodą...

            I tak oto, nasze przedszkolaki w ostatnim czasie weszły w cykl zajęć związanych z wykonywanymi zawodami. Oczywiście pojawiło się ptanie: Kim chciałbym zostać w przyszłości? Odpowiedzi padały różne: superbohaterem, pająkiem, policjantem, lekarzem, a nawet jeden z milusińskich powiedział, że nauczycielem :). Przy takich tematach najbardziej sprawdza nam się metoda praktycznego działania, dlatego też na wczorajsze zajęcia zaprosiliśmy p. Grażynkę, która z zawodu jest też krawcową, aby przybliżyła nam tajniki szycia... Największym zainteresowaniem cieszyła się maszyna do szycia, z której każdy przedszkolak mógł skorzystać ustawiając sobie wybrany ścieg i naciskając pedał, aby ona ruszyła. Potem przyszła kolej na szycie guzików, gdzie najtrudniejszym wyzwaniem było przewlec nitkę przez tak małe oczko igły. Na koniec p. Grażynka uszyła dla każdego małą podusię dla lalek i misiów. I choć wymagało to oczekiwania na swoją kolej, przedszkolaki cierpliwie czekały pilnując kolejki ;)

            Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia, gdzie będzie można zobaczyć te zaciekawione i zafascynowane spojrzenia naszych przedszkolaków :)

             

          • Hula - Hop :)

          • Hula-hop to nic innego jak nazwa ćwiczenia gimnastycznego i zarazem zabawy zręcznościowej polegającej na utrzymywaniu w nieustannym ruchu obręczy, czyli lekkiego pierścienia. Nic takiego, a jednak...

            Chyba wszyscy pamiętamy z dzieciństwa, jak kręci się hula - hop, i że to wcale nie takie proste na samym początku. Nasze pierwszaki też postanowiły spróbować swoich sił i już wiedzą, że wytrwałość i praca przynoszą efekty :) A efekty hula hop to też lepsze samopoczucie, lepszy wygląd i poprawa zdrowia. Dzięki treningowi za pomocą tego niepozornego przyrządu i odpowiednio mocnemu zaangażowaniu, do najlepszych efektów należeć będzie uwydatnienie naszych mięśni. Taki argumeny nie mógł zostać pominięty wśród chłopców... Pierwszaki, techniki przyjmowali rózne ;) i każda była wyjątkowa... A najważniejsze jest to, że ćwiczenia sprawiają naszym uczniomm radość, co widać po skupionych, skoncentrowanych i zarazem uśmiechniętych twarzach. 

            Zapraszamy do fotorealcji :) Tam Państwo podejrzą te tajemnicze techniki prowadzenia hula hop ;) 

             

          • Call for help!

          • Nauka słówek w języku angielskim jest doskonałym ćwiczeniem dla pamięci, a więc maluchy, które się go uczą, mają później łatwiejszy start w szkole. I tak oto właśnie nasze przedszkolaki działają prężnie. A przy powtarzaniu już poznanych zwrotów, wraz z ciociami, udało im się  stworzyć plakat przypominający numery alarmowe. Połączyli dziś działania przyjemne z pożytecznym, a ich uśmiechy mówią same za siebie :).  Do pracy wykorzystywali materiały pozyskane z projektu Laboratorium Perzyszłości. Nasze przedszkolaki nie lubią nudy ;)

            Zapraszamy do zakłądki GALERIA ZDJĘĆ, aby jeszcze dokładniej przyjrzeć się działaniom naszych milusińskich... 

          • SPELLING BEE! - Konkurs języka angielskiego

          • Zapraszamy wszystkich uczniów klasy III i IV do wzięcia udziału w Konkursie Języka Angielskiego SPELLING BEE!

            Poniżej zanjdują się szczegółowe informacje dotyczące konkursu.


            1. CELE KONKURSU
            - popularyzacja języka angielskiego
            - zainteresowanie uczniów nauką języków obcych
            - zwrócenie uwagi na rolę poprawności językowej
            - motywowanie uczniów do samodzielnej pracy
            - stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa
            - uświadomienie uczniom, że można się uczyć przez zabawę


            2. REGULAMIN KONKURSU
            1. Organizatorem konkursu jest ZSP w Cendrowicach.
            2. Konkurs odbędzie się na terenie ZSP w Cendrowicach w dniu 31 marca 2023 r. o godz. 9:00.
            3. Każdy uczeń klasy III i IV ZSP w Cendrowicach może wziąć udział w konkursie, po uprzednim zgłoszeniu się do organizatora konkursu – nauczyciela języka angielskiego - w terminie do 15 marca 2023 r.
            4. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany terminu konkursu, po uprzednim poinformowaniu uczestników.
            5. Uczniowie uczestniczą w czterech konkurencjach sprawdzając swą umiejętność literowania jak również zapisywania słów ze słuchu.
            6. W skład komisji wchodzi od dwóch do trzech nauczycieli, w tym przewodniczący komisji.
            7. Literowanie wyrazów/słów odbywa się w języku angielskim.
            8. W każdej konkurencji można uzyskać określoną liczbę punktów.
            9. O kolejności zajętych miejsc decyduje liczba uzyskanych punktów.
            10. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez kilku uczestników, w celu wyłonienia zwycięzcy jury wybiera przypadkowe słowa ze słownika języka angielskiego. Zadaniem uczestników jest przeliterowanie podanych słów.
            11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu tygodnia od dnia konkursu.
            12. Trzy pierwsze miejsca otrzymują nagrodę rzeczową, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplom.
            13. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest dostarczenie organizatorowi konkursu wypełnionej i podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego zgody – załącznik nr 1 do regulaminu.
            14. Przystępując do konkursu uczestnik w pełni akceptuje regulamin.
            15. Kwestie nieuregulowane w niniejszym regulaminie rozstrzyga przewodniczący komisji – nauczyciel języka angielskiego.

             

            Konkurs składa się z czterech konkurencji:
            1. ZNAJOMOŚĆ ALFABETU
            Prowadzący podaje uczestnikom 5 liter. Każda litera jest podawana 2 razy. Uczestnicy
            zapisują litery w kolejności, w jakiej były dyktowane. Za każdą poprawnie zapisaną
            literę można uzyskać 1 punkt (maksymalna liczba punktów: 5).
            2. ZAPISYWANIE PRZELITEROWANYCH SŁÓW
            Prowadzący kolejno literuje 5 słów. Każde słowo jest literowane dwukrotnie.
            Za każde poprawnie zapisane słowo można uzyskać 3 punkty (maksymalna liczba
            punktów: 15).
            3. LITEROWANIE WYRAZÓW
            Uczestnik konkursu losuje trzy wyrazy. Jego zadaniem jest przeczytanie i
            przeliterowanie wylosowanych wyrazów. Uczestnik ma nie więcej niż 3 sekundy na
            zastanowienie się nad każdą literą. Za każdy poprawnie przeliterowany wyraz można
            uzyskać 2 punkty (maksymalna liczba punktów: 6).
            4. LITEROWANIE USŁYSZANYCH SŁÓW
            Uczestnik losuje trzy wyrazy. Przekazuje karteczkę z wylosowanymi wyrazami
            prowadzącemu, a ten wymawia każdy z nich 2 razy. Zadaniem uczestnika konkursu
            jest przeliterowanie usłyszanego słowa. Za poprawne przeliterowanie słowa uczestnik
            otrzymuje dwa punkty (maksymalna liczba punktów: 6).

            ZAKRES SŁOWNICTWA:
            uczniowie kl. III – podręcznik Bugs Team 3, Units 1 - 4 włącznie
            uczniowie kl. IV – podręcznik Brainy 4, Units 1 - 6 włącznie

          • DZIEŃ DINOZAURA w przedszkolu

          • Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura. Nasze przedszkolaki też nie zapomniały o takim wydarzeniu. Dzisiaj na zajęciach wraz z ciociami słuchały ciekawostek na temat tych olbrzymów, poszukiwały ich śladów, wyciskały i sprawdzały z wielkim zaangażowaniem ich ślady, niczym archeolodzy, tworzyły książeczkę kreatywną, kolorowały oraz wycinały. A wszystko to, zaczęło się od złożenia ogromnego okna - kolorowanki na świat dinozaurów ;)...  

            A po więcej, zaparszamy do zakładki GALERIA ZDJĘĆ ;)

          • W karnawale same bale!

          • Pięknie przystrojona sala, muzyka w tle, gwar i śmiech, postacie z bajek, z filmów. Tego dnia każdy może być kim cheć, może  przybrać maskę, ubrać się w suknię lub założyć kapelusz kowbojski... To nic innego jak bal karnawałowy. 

            U nas w szkole odbył się on w przeddzień feriii zimowych. Tańczyli mali i duzi ;) i nikt tego dnia nie szczędził sił oraz energii! Od pierwszej piosenki zarówno nasze przedszkolaki, jak i uczniowie i nuczyciele ochoczo ruszyli do tańca. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach szaleli! Dobrze, że było ograniczenie czasowe, bo pewnie zabawa trwałaby do samego rana :) 

            Jak zwykle mogliśmy też liczyć na Radę Rodziców, którzy zorganizowali  pyszny poczęstunek. Dziękujemy i czekamy z utęsknieniem na następny bal za rok!

            Zapraszamy również doo zakądki GALERIA ZDJĘĆ, gdzie będzie można podejrzeć, jak wszyscy się bawili :). 

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • 7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasi uczniowie mieli dzisiaj okazję, przypomnieć sobie, jak należy bezpiecznie z niego korzystać. Z pomocą przyszła pani Pedagog, która omówiła i pokazała reguły, jakie powinny obowiązywać w sieci. Wiemy, że Internet to też nowinki, pomoc, gry i zabawy dydaktyczne, a zatem może on wnieść wiele dobrego, ale żeby tak było, musimy dobrze poznać zasady jego wykorzystywania.  A hasło, jakie przyświecało dzisiejszym zajęciom wśród naszych uczniów brzmi: "My już wszystkie zasady znamy i na niebezpieczeństwo się nie narażamy". Zapamiętajmy je!

          • DZIAŁAMY! Sala Integracji Sensorycznej

          • W celu podniesienia poziomu bazy dydaktycznej naszej placówki oraz zapewnienia najlepszych warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, szkoła podjęła działania prowadzące do utworzenia pracowni do terapii Integracji Sensorycznej. W tym momencie w odnowionej sali możemy juz korzystać ze sprzętu, który posiadaliśmy juz wczęsniej. Jednak niecierpliwie wyczekujemy dostarczenia i zamontowania specjalistycznego sprzętu do SI, który został zakupiony ze środków zebranych podczas Kiermaszu świątecznego.
            Pełne otwarcie pracowni Integracji Sensorycznej planujemy z początkiem nowego roku szkolnego!

            Integracja sensoryczna jest procesem zachodzącym w układzie nerwowym, w którym mózg rozpoznaje, segreguje, interpretuje i łączy ze sobą informacje otrzymane ze wszystkich zmysłów w celu ich efektywnego wykorzystania. Z zaburzeniami integracji sensorycznej mamy do czynienia wtedy, gdy układ nerwowy niewłaściwie odbiera i organizuje bodźce zmysłowe, co może powodować różnego rodzaju trudności, np. z przyswajaniem wiedzy, koncentracją, koordynacją i sprawnością ruchową, poziomem aktywności oraz zachowaniem.

            Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej GALERII.

          • Cyrk "HECA"

          • Dzisiaj odwiedzili nas artyści z cyrku "HECA". Występ był pełen emocji - radości, zaskoczenia i podziwu. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły akrobacje cyrkowe oraz zwierzęta.

            Zapraszamy na fotorelację do naszej GALERII oraz na naszego Facebooka, gdzie można obejrzeć krótki filmik z akrobacjami.

          • R jak ROBOT

          • W ostatnim czasie roboty opanowały salę lekcyjną klasy I. Ale zachowajmy spokój! Pojawiły się gościnnie, przybyli tylko po to, aby pomóc naszym dzielnym uczniom poznać i zapamiętać literę R. Były kolorowe, przyjazne i uśmiechnięte. Uczyły też dzieci współpracy, zaangażowania i pomagały rozwijać kreatywne myślenie. Ciekawe, kto zagości do naszych pierwszaków , jak będą poznawać inne litery alfabetu.

            Zapraszamy do zakładki GALERIA ZDJĘĆ, aby w pełni przyjrzeć się, jak wygląda jeden z dni nauki w szkole :)

          • DZIEŃ ZEBRY W PRZEDSZKOLU

          • Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu był pełen wrażeń oraz niespodzianek i sprawił wiele radości naszym najmłodszym wychowankom, bo w przedszkolu jest wesoło, kiedy zebry chodzą wkoło. Nie dało się nie zauważyć, że wszyscy próbowali dopasować się do dzisiejszych wydarzeń i ubrali się w biało - czarne paski. Był to doskonały pretekst do tego, aby nasi milusińscy dowiedzieli się, że zebra to nie tylko zwierzę z sawanny, ale też pasy po których przechodzimy przez jezdnię, wzór na ubraniach i przepyszne ciasto w paski. No i właśnie to była ta niespodizanka! Dzieci same wykonywały tą słodkość, a ciocie wcale nie ułatwiały zadania. Przepis był zakodowany! Wcale to nie odstraszyło naszych dzielnych poszukiwaczy przygów. Bo koniec końców ciasto okazało się być pyszne na 10! Zeberki dzisiejszego dnia dodatkowo liczyły, wycinały, kleiły i  poznały zebrę Gapcia, który udowodnił, że najfajniej jest być sobą.  mogliśmy bawić się w polowanie na zebry i odprężyć przy masażu oczywiście z zebrą w roli głównej. A na deser po obiedzie delektowaliśmy się ciastem w paski;)

          • Eco Studio ELECTRO – SYSTEM – 4 sezon projektu edukacyjnego

          • 27 stycznia w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbyło się spotkanie uczniów z ambasadorami projektu „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM”, gdzie została poruszona problematyka dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Nie zabrakło na nim również przedstawicieli naszej szkoły.  Mieli oni okazję poznać Saszan - wokalistkę i influencerkę – 332 tysiące fanów na TikToku, z łączną liczbą polubień filmów 5,7 miliona. To tylko niektóre z jej wyników w social mediach. Wsparciem dla nowej ambasadorki był dziennikarz młodego pokolenia – Kuba Adamiak. 

            Całemu spotkaniu przyświecał jeden cel, aby uwrażliwić młodych ludzi na to, że Ziemia to nasz Dom i aby lepiej się nam na niej żyło, musimy koniecznie o nią dbać. Jeśteśmy przekonani, że lekcje te nie pójdą w zapomnienie i powtarzając słowa ambasadorki projektu, pamiętajmy „Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu!”.

          • Międzynarodowy Dzień Klocków Lego

          • Międzynarodowy Dzień Klocków Lego okazał się być dniem pełnym emocji i dniem pomysłowości oraz kreatywności. Duńska marka nie pozwala nikomu się nudzić! Bawili się i mali i duzi ;). Powstawały wspólne budowle, dzięki czemu nasi milusińscy mieli okazję doskonalić umiejętność współpracy, zrozumienia, słuchania, jak też budowle tworzone z zgodnie z załączoną instrukcją. Budując według określonego wzoru nasze przedszkolaki z kolei, uczyły się cierpliwości, trenowały koncentrację uwagi i uczyły się rozwiązywania napotkanych trudności. I to też jeszcze nie wszystko! Potem nasze przedszkolaki wybrały się na wirtualną wycieczkę do Legolandu, gdzie najwięcej zachwytu wzbudziły te największe budowle, a właściwie to to, ile trzeba było użyć klocków, żeby one powstały... 

            To też zmotywowało ich do działania!  Też chciały się poczuć jak twórca klocków lego i sami stworzyli własne, a zarazem niepowtarzalne elementy... 

            I jeszcze byśmy zapomnieli wspomnieć, że tego dnia w przedszkolu pojawił się też robot, który wprowadził naszych przedszkolaków w świat kodowania. Trzeba było mu wskazać jak ma iść, aby zebrać wylosowane przez naszych mulusińskich karty!

            A tak z ciekawostek: 

            Historia Lego zaczyna się w 1932 roku. Wtedy to Ole Kirk Christiansen w duńskiej wiosce Billund zakłada warsztat produkujący między innymi drewniane zabawki.

            W 1934 roku dla swojego warsztatu i zabawek tam produkowanych wymyśla nazwę „LEGO”. Nazwa ta pochodzi od słów "LEg GOdt", co oznacza "baw się dobrze". Po łacinie Lego jest odpowiednikiem słów „uczę się”, „łączę razem” lub „wiążę”.

             

            Zapraszamy do zakładki GALERIA ZDJĘĆ, aby zobaczyć jak tego dnia bawiły się nasze przedszkolaki...

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cendrowicach
      • 22 7268345, 780058236
      • ul. Szkolna 4, Cendrowice 05-530 Góra Kalwaria Poland
      • mgr Halina Miesiak
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 Sekretarz: Agata Molak
    • Logowanie

  • Media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 39340