• Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa

• Dziś wraz ze Szkoła Podstawowa im.Kazimierza Górskiego w Czaplinku mieliśmy niesamowitą okazję połączyć obchody Pierwszego Dnia Wiosny ze Światowym Dniem Zespołu Downa! Każda klasa pracowała nad własną marzanną, a potem dumnie zaprezentowała swoje dzieła na forum szkoły.

Ale to tylko początek! Następnie wszyscy uczniowie obejrzeli inspirującą prezentację na temat akceptacji i wsparcia osób z zespołem Downa. Było to ważne przypomnienie o wartościach równości i szacunku.

Na koniec przyszła pora na symboliczne pożegnanie z zimą. Przemaszerowaliśmy w pochodzie wokół szkoły, trzymając nasze marzanny i radosnymi okrzykami witając wiosnę. Po dotarciu na plac zabaw, w wyznaczonym miejscu uroczyście spaliliśmy nasze symboliczne postacie.

To był naprawdę niezapomniany dzień, pełen wspólnoty, akceptacji i radości!

Fotorelacja dostępna w naszej GALERII.

• DZIEŃ KOBIET w szkole i przedszkolu :)

• Tego dnia nasze "małe" kobietki były obsypywane kwiatami oraz prezentami przez naszych "małych" mężczyzn... Zarówno u jednych, jak i u drugich wywołało to radość, a ten dzień stał się dniem bardzo wyjątkowy. Jescze raz chcemy wszystkim dziewczętom, kobietom życzyć wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń i uśmiechu, który będzie każdej z nas towarzyszył na codzień... A ten dzień możemy powspominać oglądając fotorelacje :)

• KONKURS RECYTATORSKI

• Konkurs recytatorski to dla niejednej osoby duże wyzwanie i ogromne emocje! Dla niejednej osoby to pokonanie swojej nieśmiałości! A mimo to nasi uczniowie dali radę! Odważnie wychodzili na scenę, przedstawiali się i z uśmiechem prezentowali wybrane utwory. Z ogromnym zachwytem obserwowaliśmy jak rozwijają swoje umiejętności, a dowodem była idelana  cisza w trakcie występów i ogromne brawa po każdym z nich. Jesteśmy ze wszystkich uczestników bardzo dumni!

Dzisiejszy konkurs pozwolił nam również wyłonić naszych reprezentatów do etapu gminnego 47 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. A reprezentować nas będą w kategorii kl I - III: Róża Janczur (kl. 2), Wiktoria Gerłowicz (kl. 2) oraz Oliwia Janczur (kl. 1), a w klasach IV - VI Leon  (kl 4)

Jeszcze raz wszytskim uczestnikom GRATULUJEMY i trzymamy dalej kciuki!

• ROBOTY!

• Trzecioklasiści w tym tygodniu stworzyli swoje własne roboty! Wykorzystali do tego różnorodne materiały, a przede wszystkim własną wyobraźnię i kreatywność. Podczas zajęć każdy pracował z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.

Efekty ich pracy można obejrzeć w naszej GALERII.