• WSPÓLNA ZABAWA

• Wspólna zabawa i praca w grupie z innymi dziećmi rozwija przede wszystkim pod kątem odpowiedniej komunikacji. Tym samym dziecko uczy się, jak aktywnie i ze zrozumieniem słuchać oraz jak mówić, by chciano go wysłuchać. I tak oto nasi zerówkowicze otrzymali zadanie stworzenia obrazu - mozaiki razem, ustalając wspólny temat, podział pracy, przygotowanie i wybranie części. Choć pozornie wydawało się to być łatwym zadaniem wymagało od wsztystkich nie lada wysiłku, bo trzeba było słuchać ;)...

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

• DZIEŃ MARCHEWKI w przedszkolu

• Niedawno w naszym przedszkolu, w grupie Słoneczek odbył się Dzień Marchewki. Z zaciekawieniem nasi najmłodsi milusińscy wysłuchali ciekawostek o tym pomarańczowym i niewielkim warzywie, dowiedzieli się,  jak wiele dóbr możemy z niego czerpać. A i to nie wszystko, był jeszcze film i piosenka, a co najfajniejsze... - masa solna i możliwość zrobienia swojej marchewki. Cóż to by było, żeby nie móc spróbować marchewki! Niestrudzone ciocie pokazały dzieciom działanie wyciskarki i wspólnie z dziećmi przygotowały pyszny, zdrowy oraz świeży sok marchewkowy z... dodatkiem drugiego, niespodziankowego owocu - bo w tm miejscu był czas na własną inicjatywę. Ale było pysznie i zdrowo!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ, aby zobaczyć, co jeszcze ciekawego działo się w tym dniu ;)

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostaje podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  Nasza mała społeczność szkolna również postanowiła dołączyć się do akcji. Na naszych korytarzach królował niebieski. Ponad to, nasza Pani Pedagog p. Emilia Durka, pokazała naszym milusińskim, jak wygląda świat oczami dziecka z autyzmem, z jakim natężeniem słyszy dźwięki i kiedy czuje się najbardziej zagubione... Jesteśmy, rozumiemy, pomagamy!

Potem został rozstrzygnięty konkurs na Palmę Wielkanocną. Osobom wygranym i wyróżnionym oraz wszystkim, którzy wzięli udział z całego serca gratulujemy!