• Informacja o przetwarzaniu danych osobowych za pośrednictwem systemu monitoringu wizyjnego

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r.
        w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – dalej „RODO”, informujemy, iż:

1. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cendrowicach stosowany jest System Monitoringu Wizyjnego obejmujący: korytarze szkolne oraz teren boiska szkolnego.
        2. W wyniku zastosowania monitoringu przetwarzane są dane osobowe w postaci wizerunku osób oraz obraz podejmowanych przez nich czynności.
        3. Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkolno-Przedszkolny, z siedzibą przy ul. Szkolnej 4, 05-530 Cendrowice, tel. 22 726 83 45, 780 058 236, adres e-mail: szkola@cendrowice.pl.
        4. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym można skontaktować się we wszelkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych. Dane kontaktowe IOD: Paweł Maliszewski, adres e-mail: iod@perfectinfo.pl.
        5. Dane osobowe pozyskane w wyniku zastosowania monitoringu wizyjnego przetwarzane są wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia Administratora, co stanowi obowiązek prawny ciążący na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit.
          c RODO), wynikający z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
        6. Dane osobowe będą przetwarzane przez upoważnionych pracowników Administratora
          i udostępniane podmiotom trzecim tylko w przypadkach określonych przepisami prawa.
        7. Obrazy z monitoringu są zapisywane na trwałym nośniku informacji i przechowywane przez okres 30 dni od dnia nagrania. W przypadku, w którym nagrania obrazu stanowić będą dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa lub Administrator powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu, nagrania mogą być przechowywane do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Po upływie tego okresu, uzyskane w wyniku monitoringu nagrania obrazu zawierające dane osobowe podlegają zniszczeniu.
        8. Osoby, których dane osobowe zostały zarejestrowane przez System Monitoringu Wizyjnego posiadają prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, żądania ograniczenia przetwarzania oraz żądania usunięcia danych osobowych w przypadku, gdy dane nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane pod warunkiem, gdy nie narusza to praw osób trzecich, wymagań RODO oraz innych wymagań prawnych.
        9. Osobie zarejestrowanej przez System Monitoringu Wizyjnego przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
        10. Pozyskiwanie danych osobowych przez System Monitoringu Wizyjnego nie jest wymogiem ustawowym ani umownym, przebywanie na terenie objętym monitoringiem jest dobrowolne.
        11. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.
        12.  Dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.