Pedagog Emilia Durka

Mieć czas dla dziecka – to początek wszelkiego wychowania.”

/Karl Hesselbacher/

Godziny pracy:

Poniedziałek  9.40 - 11.30 i 12.15- 13.25

Wtorek         11.30 - 13.30

Środa           10.40 - 13.40

Czwartek      11.30 - 13.30

Piątek           7.50 - 8.50

Nie taki pedagog straszny jak go malują!

Czyli ….do czego (komu) służy pedagog szkolny?

DO PEDAGOGA SZKOLNEGO MOŻE PRZYJŚĆ KAŻDY, KTO MA JAKIŚ KŁOPOT,

A NIE POTRAFI SOBIE Z NIM SAMODZIELNIE PORADZIĆ.

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

• Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
        • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
        • Masz problemy rodzinne
        •  Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej
        •  Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
        • Chciałbyś pomóc innym, lecz nie wiesz, w jaki sposób
        • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
        • Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić

Rodzice uczniów mogą oczekiwać pomocy w rozwiązaniu sytuacji problemowej, dotyczącej ich dziecka, a mianowicie:

• trudności w nauce bądź niepowodzenia szkolne dziecka
        • problemy z zachowaniem dziecka (zmiany zachowania dziecka, problemy dziecka z rówieśnikami);
        • uzyskania informacji o dalszej ścieżce edukacyjne – zawodowej dla swojego dziecka.

Nauczyciele mogą oczekiwać:

• pomocy w zdiagnozowaniu przyczyn trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych uczniów;
        • analizy opinii o uczniach z poradni psychologiczno-pedagogicznej;
        • wspierania w podejmowaniu działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego i profilaktycznego (m.in. organizowanie imprez profilaktycznych, zajęcia wychowawcze z młodzieżą, realizowanie wybranych programów profilaktycznych, zajęcia dotyczące wyboru przyszłej szkoły i zawodu);
        • wsparcia w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dotyczących uczniów (np. indywidualnych rozmów z uczniami, rodzicami uczniów sprawiającymi różnego rodzaju problemy wychowawcze).

Głównym partnerem w mojej pracy jest uczeń.

Czego masz prawo oczekiwać decydując się na rozmowę z pedagogiem szkolnym?

Całkowitej dyskrecji, wszystko o czym powiesz zostanie na zawsze Twoje, nawet jeżeli   czasem pedagog będzie cię namawiał do poszerzenia grona wtajemniczonych to decyzja   będzie i tak należała tylko do Ciebie. Życzliwej uwagi, niezależnie od tego z jaką sprawą zwrócisz się do pedagoga. Zostaniesz bardzo uważnie wysłuchana/y.

W RAMACH SWOJEJ PRACY PEDAGOG SZKOLNY WSPÓŁPRACUJE Z TAKIMI PLACÓWKAMI WSPIERAJĄCYMI PROCES DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY SZKOŁY, JAK:

• Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną
        • Miejskim i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej
        • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
        • Komendą Powiatową Policją
        • Sądem Rejonowy – III Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich

Pedagog szkolny organizuje w szkołach pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży, której celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego oraz efektywności uczenia się poprzez pomoc wychowawcom klas i współdziałanie z nauczycielami, rodzicami (opiekunami prawnymi), organami szkoły oraz instytucjami pozaszkolnymi.